PROGRAM ANTI-AGE REMEDY

do progresywnej rekonstrukcji włosa Włoskiej firmy Helen Seward

Remedy jest ekskluzywnym zabiegiem profesjonalnym przeznaczonym do całkowitej i długotrwałej rekonstrukcji włosa, który działa poczynając od włókna włosa i docierając do jego powierzchni nabłonkowej. Remedy reprezentuje skuteczny środek na wszelkie problemy związane z osłabionymi naczyniami włosowatymi, zalecany jest zawsze w przypadku włosów szczególnie zniszczonych i pozbawionych puszystości.

rekonstrukcja włosa

W oparciu o najnowocześniejszą technologię i zgłębione znajomości profesjonalistów, Remedy oferuje zadziwiające osiągnięcia przeznaczone dla każdego typu włosa, charakteryzującego się zarówno cienkim jak i grubym włóknem. Program ten umożliwia uzyskanie znakomitych wyników kosmetycznych: włosy natychmiast odzyskują nieoczekiwaną gęstość i puszystość, stają się jednocześnie nadzwyczaj lekkie, błyszczące i miękkie.

Remedy reprezentuje niezastąpione zmysłowe doświadczenie, które odnawia się w salonie przy każdorazowo wykonywanym zabiegu, dzięki zastosowaniu produktów o innowacyjnych wrażeniach i otulającym zapachu.

Zabieg ten jest proponowany równocześnie z wykonywaniem zabiegów technicznych ( farbowanie, dekoloryzacja, trwała ondulacja i chemiczne prostowanie włosów ), z miesięczną częstotliwością aplikacji.

Zabieg intensywny: w przypadku włosów o bardzo zniszczonej strukturze , zubożałych, zaleca się powtórzenie zabiegu po upływie 15 dni.

Program Remedy dostarcza wraz z substancjami naturalnymi również aktywne innowacyjne składniki high-tech, które powodują, że wykonywany zabieg jest niezwykle skuteczny.

HAIRSPHERE

Cząsteczki spherulite, mające działanie rekonstrukcyjne, są owocem opatentowanej technologii nowej generacji nośników substancji aktywnych. Cząsteczki spherulite w programie Remedy są szczególnymi mikro-sferami o budowie wielopłytkowej, które otulają włos idealnie do niego przylegając, następnie stopniowo wyzwalają specyficzne substancje aktywne o działaniu regeneracyjnym.

1. Ceramidy uzyskiwane z pszenicy działają jako cement międzykomórkowy, wzmacniając włosy.

2. Olej z avokado, bogaty w witaminę E posiada działanie ochronne i nawilżające.

3. Kwasy tłuszczowe posiadają działanie odżywcze i regenerujące włókno włosa

Innowacyjna struktura cząsteczek spherulite gwarantuje maksymalną stabilność i dostępnosć aktywnych 'kapsułkowych' składników: ze względu na właściwości kationowe przyklejają się one selektywnie do powierzchni włosa i do stref najbardziej zniszczonych, stopniowo wyzwalając substancje aktywne, które łączą się z włóknem włosa i powodują jego wzmocnienie. Przyklejone cząsteczki spherulite mogą pozostawać przez dłuższy czas na włosach, umożliwiając uzyskanie trwałego efektu odbudowującego: w rzeczywistości innowacyjny system nośników umożliwia kontrolowanie, nieprzerwane i niezmienne z upływem czasu wyzwalanie zakapsułkowanych substancji aktywnych, realizując własciwą-zaprogramowaną i progresywną rekonstrukcję włosa.

Mikroemulsja elastomeryczna:

Innowacyjna mikroemulsja zawierająca elastomeryczny polimer może utworzyć na włóknie włosa przezroczystą i przepuszczalną powłokę, umożliwiając wielokrotne działanie kosmetyczne, jedyne w swoim rodzaju:

- Wyraźnie ułatwione rozczesywanie włosów mokrych i suchych

- Działanie termoochronne

- Wysoka zmysłowość

- Naturalność/elastyczność oraz optymalna trwałość stylingu

- Nadzwyczajny połysk i miękkość

- Efekt wygładzający i ułatwiający układanie

Szczególne znaczenie posiada działanie TERMOOCHRONNE mikroemulsji: dokładne badania wykazały zdolność elastomeru do utrzymywania wysokiego stopnia nawilżania wnętrza włosa, które powoduje, że staje się on bardziej odporny na zabiegi termiczne.

UTRWALANIE W DOMU

W zależności od potrzeb zaleca się następujące zabiegi utrwalające:

1. Włosy farbowane i poddawane zabiegom – Linia MEDITER Hydra

2. Włosy suche i trudne do ułożenia – Linia MEDITER Nutrive

PROGRAM ANTI-AGE REMEDY